تبلیغات
انجمن آلزایمر خیریه امام جواد (ع) - استفتائات سازمان بهزیستی از مراجع عظام برای پرداخت زکات اموال و فطریه به مددجویان
 
 
پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازدیدكننده گرامی ، خوش آمدید به سایت انجمن آلزایمراستان مرکزی . لطفا برای هرچه بهتر شدن مطالب این وب سایت ، ما را از نظرات و پیشنهادات خود آگاه سازید و به ما را در بهتر شدن كیفیت مطالب یاری کنید.
 
 

ولی و سرپرست شما تنها خدا و رسول اوست و کسانی که ایمان آورده اند همان ها که نماز را به پا میدارند و در حال رکوع زکات می دهند. سوره مائده آیه55

استفتائات سازمان بهزیستی از مراجع عظام برای پرداخت زکات اموال و فطریه به مددجویان

 

س : آیا افرادی که زکات اموال و زکات فطره خود را بمنظور کمک خانواده های بی سرپرست و نگهداری ایتام ، معلولین تحت پوشش به سازمان بهزیستی ( مراکزی که متولی نگهداری و ارائه خدمات به معلولان ، سالمندان ،آسیب دیدگان اجتماعی و خانواده های نیازمند و بی سرپرست) پرداخت نمایند ،بری الذمه می شوند یا خیر ؟

ج : بر اساس فتاوای مراجع عظام;

حضرت امام خمینی (ره )،حضرت آیت ا.. خامنه ای (مقام معظم رهبری )، حضرت آیت ا.. سیستانی ، حضرت آیت ا..فاضل لنکرانی ،حضرت آیت ا.. بهجت ،حضرت آیت .. نوری همدانی ،حضرت آیت ا شبیری زنجانی ، حضرت آیت ا.. موسوی اردبیلی ،مومنین زکات اموال و فطره خود را به سازمان بهزیستی (مراکزی که متولی نگهداری و ارائه خدمات به معلولان ، سالمندان ،آسیب دیدگان اجتماعی و خانواده های نیازمند و بی سرپرست می باشد) ، پرداخت نمایند .

Esteftah-Maraje1